5 порад як зробити онлайн-навчання дітей ефективним під час війни

Reiciendis dolores et blanditiis quod quia qui veniam. Placeat autem enim sit odit autem voluptatum. Quibusdam eaque vel excepturi omnis qui. Numquam dolores praesentium eum cupiditate voluptat

У зв’язку з воєнним станом в Україні, зараз чимало дітей перейшли на онлайн-навчання. Ми вирішили опублікувати найкорисніші поради для того, аби навчання вашої дитини було ефективним і легким.

1. Складіть з дитиною розклад занять

Для того, щоб ефективно організувати навчальний процес вдома, потрібно включити навчання в режим дня дитини. Щоб дитина чітко знала, що вранці вона, наприклад, займається 2 години. Розписати по дням які предмети вона проходить. Це допоможе дитині організуватися, налаштуватися і згодом сприймати навчання як норму, з цікавістю чекати на вівторок, тому що там буде улюблена математика.

2. Дотримуйтесь певного режиму дня

Дитині буде важко повертатися до навчальних буднів, якщо її графік постійно змінюватиметься. Тож бажано продовжувати лягати спати, прокидатися, харчуватися і гуляти в один і той самий час. Маючи певний режим, ви розвиваєте навички тайм-менеджменту у дитини з малечку.

3. Організуйте робочий простір

На ефективність навчання дуже впливає робоче місце. Тож, щоб дитина могла зосередитися на виконанні завдань, потрібно забезпечити її комфортним та зручним робочим місцем. Адже навчання на дивані або лежачи в ліжку, буде сприяти відволіканню і шкодити здоров’ю дитини. Тому виберіть окремий куточок у будинку та обладнайте його.

4. Робить регулярні перерви

Під час виконання завдань важливо кожні 30-45 хв робити короткочасні перерви для виконання зорової гімнастики, випивання склянки води тощо. Адже навчання невеликими блоками дозволяє мозку краще зрозуміти та зберегти інформацію. А фізична активність покращує кровообіг, активізує фізіологічні процеси, що сприяють сприйняттю, відтворенню й опрацюванню інформації.

5. Мотивувуйте дитину до успіху

Мотивація може бути різною — зовнішньою (заохочення, як-то дозвіл погратися на комп’ютері, купити іграшку тощо) та внутрішньою — власне пізнавальний інтерес дитини (який підвищується від підтримання допитливості дитини, похвали за її досягнення тощо).

Пам’ятайте, ваші заохочення та уважність показують дитині, що ви пишаєтесь її роботою і її зусилля не залишаються непоміченими. Намагайтеся не порівнювати успіхи вашої дитини з іншими, адже всі вони — унікальні та розвиваються у власному темпі.

Матеріал: learning.ua (https://learning.ua/blog/202003/10-porad-dlia-efektyvnoho-onlain-navchannia-dytyny/)